sobota, 5 listopada 2016

Jak szybko nauczyć się języka obcego?

   Masz mało godzin języka angielskiego w szkole i nie radzisz sobie zbyt dobrze? Nie masz wystarczająco środków, aby móc pozwolić sobie na prywatne lekcje? Nauczyciel nie za bardzo przykłada się do prowadzenia lekcji? A może chcesz dopiero zacząć swoją przygodę z językiem angielskim lecz nie wiesz od czego zacząć? Jeżeli tak to mam do polecenia dwie, bardzo ciekawe rzeczy!
   Niedawno nauczyciel polecił mi aplikację na telefon " Duolingo " .Po pobraniu sami możemy ustawić sobie poziom trudności lub "napisać" test, dzięki któremu aplikacja sama dobierze odpowiedni stopień trudności.
   Angielskiego uczę się dopiero 4 rok, niestety moja klasa ( w tym roku pierwsza liceum) nie potrafi nic i wróciłam znowu na poziom podstawowy, przez co stoję w miejscu i to w sumie było głównym powodem dlaczego zaczęłam szukać czegoś w internecie, dzięki czemu mogłabym kontynuować naukę bez wydawania pieniędzy.
  Do tej aplikacji dokupiłam sobie książkę M.Mataska Język Angielski Czasy i formy czasowe, którą poleciła mi moja nauczycielka.


   Książka zaczyna się na czasie present simple i kończy na future perfect - future perfect continuous.
Dodatkowo na końcu każdy czas jest dokładnie opisany "w pigułce" i znajduje się tam również klucz do zadań,dzięki któremu jesteśmy w stanie sami opanować gramatykę,bez pomocy nauczyciela. Koszt książki nie jest duży, w internecie widziałam już za 19,90, ja w księgarni zapłaciłam troszkę więcej bo 26 zł. Lecz mimo to uważam, że jak za tak dobrą książkę to jest niewiele.
   Raczej nie należę do samouków, ogólnie bardzo trudno przechodzi mi nauka, ale ten zestaw jest tak genialny! Wszystko jest dobrze opisane i wytłumaczone, tak że nie sposób nie zrozumieć! :)
Domyślam się, że pewnie dużo osób wie o wcześniej wspomnianej aplikacji i książce,ale może znajdą się osoby, które tak samo jak ja, czytają o tym pierwszy raz.
   Jeżeli ktoś korzysta chociaż z jednej z tych rzeczy, to zachęcam do  napisania swoich odczuć i postępów w komentarzach, a osobom, które dopiero chcą zacząć życzę wytrwałości (przydaje się ;) ) i jak najszybszego opanowania języka angielskiego. :)

12 komentarzy:

 1. Super :)
  http://emilkiblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. kiedyś chciałam się uczyć z tej aplikacji ale jakos straciłam motywację i przestałam po kilku dniach

  magdawiglusz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam naukę języków obcych. Obecnie opanowałam już angielski, jestem na etapie nauki kolejnych 2 języków.
  http://shizuko-ai.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja na szczęście nie mam problemów z tym językiem, ale jest to też fajny sposób aby sobie wszystko powtórzyć i przypomnieć. :)

  http://justdaaria.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak dla mnie najlepszy sposób na nauke jezyka to ogladanie filmow w obcym jezyku ;) Chyba przez to najwiecej wchodzi mi do glowy!
  https://uglyographyy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Korzystałam kiedyś z tej aplikacji ale szybko się zniechęciłam, w sumie nie wiem dlaczego. przewrotowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Przez aplikację doulingo utrwaliłam swoje słówka, naprawdę przydatna aplikacja. Dużo nowych rzeczy weszło mi w głowę, najlepsze jest to, że co jakiś czas trzeba powtarzać aby utrwalić;)

  http://daruciaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Z angielskim to akurat nie mam najmniejszego problemu, ale generalnie do uczenia się nowych języków polecam aplikacje oraz oglądanie wielu filmów danym języku, słuchanie muzyki też jest przydatne :)
  Zapraszam! www.zuzu-zuzannaxx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Korzystałam kiedys z Duolingo dziwna storna.
  Wole sie sama z ksiazek uczyc :)
  Pozdrawiam i zapraszam paulabiliniewicz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo chciałabym opanować j. angielski ,bo w tych czasach władanie tym językiem jest bardzo ważne, więc spróbuję tej aplikacji. :) Obserwuję i mam nadzieję, że również mój blog otrzyma od Ciebie obserwację : iobiektywwsercu.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 11. świetny wpis, teraz staram się opanowywać angielski na wyższych poziomach ale idzie mi to bardzo opornie..

  http://wooho11.blogspot.com/ - Zapraszam <3 Jeśli Ci się spodoba - zaobserwuj :* Na pewno się odwdzięczę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetny blog.Obserwuje i zapraszam do mnie. http://my-own-philosophyy.blogspot.com/2016/11/zyjemy-w-symulacji.html

  OdpowiedzUsuń

♥Dziękuję bardzo za każdy komentarz,bardzo motywuje♥